Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Оперативна пам'ять

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Коротко про оперативну пам’ять: як обрати, де купити

Персональні комп’ютери (ПК) досить швидко застарівають. Купувати щороку новий ПК — досить затратно, тому частіше за все заміні підлягають його частини, наприклад SSD-накопичувачі. Оперативна память — незамінний компонент для швидкої та ефективної роботи ПК чи ноутбука. І її теж можна замінити. У низці випадків це може пришвидшити роботу системи комп’ютера.

Як вибрати оперативну пам'ять для ноутбука, комп'ютера

Перед тим, як купити оперативну память насамперед потрібно звернути увагу на максимальний об’єм, який підтримує материнська плата, встановлена на ваш ПК чи ноутбук. Ці дані можна прочитати на самій платі, знайти на сайтах виробника материнки або зчитати за допомогою спеціальних програм, встановлених на ПК чи ноутбук.

Також, обираючи оперативну пам’ять варто звертати увагу на:

 1. інтерфейс — DDR, DDR2, DDR3, DDR4;
 2. форм-фактор — SO-DIMM — це оперативна память для ноутбука та ПК малого формату, DIMM використовується в звичайних ПК та серверних;
 3. частоту;
 4. обсяг;
 5. таймінг.

У покоління DDR4 тактова частота починається від 2133 МГц, що є стандартною швидкістю, на якій працюють всі материнські плати, що підтримують DDR4. На ринку також часто зустрічаються планки оперативної пам'яті з більш високою швидкістю — від 3200 МГц до 3600 МГц.

Типи оперативної пам'яті для комп'ютера

 • DDR. Цю оперативну пам’ять винайшли ще в 2001 році, тому вона зустрічається лише в ПК виробництва 2002-2003 років. З сучасними планками — несумісна.
 • DDR2. Цей тип пам'яті працює вдвічі швидше за попередній і його ще можна зустріти на ПК у 2021 році.
 • DDR3 має істотну перевагу перед своєю попередницею — вона споживає на 40% менше електроенергії, а також швидша. Цей тип пам’яті значно уступає в ціні DDR4.
 • DDR4 — оперативна пам'ять, що користується чималою популярністю завдяки можливості працювати на частоті 2400 МГц. Купити оперативну память DDR4 для пк можна дорожче за інші типи пам’яті, але наразі вона є найпродуктивнішим варіантом з усіх.

Обсяг ОП і частота оперативної пам'яті для комп'ютера

Об’єм оперативної пам’яті напряму впливає на продуктивність системи. При достатньому обсязі ОП система ПК чи ноутбука рідше використовує файл підкачки, що значно прискорює роботу комп’ютера.

Об’єм оперативної пам’яті залежить від її типу.

 • У ddr мінімальний об'єм 256 МБ, максимальний — 1ГБ.
 • У ddr2 мінімальний об'єм — 512 МБ, максимальний — 4 ГБ.
 • У ddr3 мінімальний об'єм — 1 ГБ, максимальний — 16 ГБ..
 • У ddr4 мінімальний об'єм — 4 ГБ, максимальний — 128 ГБ.

Де купити оперативну пам'ять?

Широкий вибір оперативних пам'ятей, а саме dd3 та ddr4, представлено в інтернет-магазині NanoSklad. Зокрема тут є чудовий вибір перехідників з оптичних приводів. Також можлива оплата частинами.

Вгору